Reageer op: verzekeren van het eigenaarsbelang in de opstalverzekering

#147072
rnremon
Deelnemer

    Dat is zeker een sterk punt van de beheerders die u kent. Een bijkomend voordeel van het verzekeren van het eigenaarsbelang (woningverbeteringen) via de inboedelverzekering, is de ruimere dekking. Niet qua verzekerd bedrag, maar qua verzekerde gebeurtenissen.

    Bijvoorbeeld: als er een pan op de inductiekookplaat valt, dan is dit via het eigenaarsbelang in de inboedelverzekering vaak wél verzekerd. Via het eigenaarsbelang binnen de opstalverzekering van de VvE is dat niet het geval. Dit komt doordat veel inboedelverzekeraars een zogenoemde allriskpolis hanteren, die ook val- en stootschades dekt.

    Waarom zou je het eigenaarsbelang – dus de woningverbeteringen – dan óók meeverzekeren via de opstalverzekering van de VvE?

    Binnen een VvE heb je mensen die actief meedenken, maar ook mensen die weinig interesse hebben of het simpelweg niet begrijpen. Juist voor die laatste groep is het belangrijk dat zaken goed geregeld zijn via de VvE. Want als we het hebben over woningverbeteringen, praten we al snel over bedragen van € 20.000,-. Vraag maar eens een offerte op voor een nieuwe keuken en het sanitair (toilet en douche).

    Wanneer een bewoner geen eigenaarsbelang heeft meeverzekerd – of misschien zelfs helemaal geen inboedelverzekering heeft – kunnen de problemen aanzienlijk zijn.